LDT Ostrý 2024

TJ SOKOL Mirotice

LDT OSTRÝ 2024

Letní dìtský tábor Hobit cesta tam a zase zpátky, poøádaný TJ Sokol Mirotice, probìhne v rekreaèním støedisku Chatová osada Ostrý. Areál je umístìn na bøehu Velkého Ostrého rybníka, v jeho okolí jsou lesy a louky, které umo¾òují konání nejrùznìjších táborových her. Malebná jihoèeská pøíroda v krajinì s rybníkáøskou tradicí nabízí relaxaci v krásné pøírodì. Táboøištì se nachází zhruba 2 km od mìsta Blatná.

Dìti budou ubytovány ve ètyølù¾kových døevìných chatkách. V Chatièkách jsou dvì palandy, stoleèek a dvì skøíòky, elektrické osvìtlení, ale nejsou v nich zásuvky (proto je zbyteèné dávat dìtem na tábor mobilní telefony a jinou elektrotechniku). Sociální zaøízení je umístìno ve zdìné budovì, teplá voda po celý den a splachovací WC.

Stravování je 5 x dennì a pitný re¾im je zajištìn po celý den, výbìr z dvou nápojù (teplý, studený). V areálu, je v provozu malý krámek kde si dìti, 1 x dennì, mohou koupit nìco malého na zub, èi k pití. Dìti nakupují pod dohledem dospìlých a èasto jsou jejich nákupy regulovány, co se mno¾ství týèe.

Areál nabízí rùzné mo¾nosti sportovního vyu¾ití (høištì, stolní tenis…). Dìti se mohou pøi pøíznivém poèasí koupat v rybníce pøímo v areálu, nebo na nedalekém rybníku zvaném Hadí, pøi velmi pøíznivém poèasí navštìvujeme koupalištì v Blatné. V táboøišti je mo¾né vyu¾ít i loïky, pouze pod dozorem táborových pracovníkù. Na dìti bude dohlí¾et deset táborových pracovníkù, jedna zdravotnice a tábor bude hlídán po celý prùbìh tábora vèetnì noèních hlídek dospìlou osobou. Všichni pracovníci tábora mají lékaøské potvrzení o schopnosti práce s dìtmi. Tábor zaèíná v sobotu 3. 8. 2024, pøíjezd dìtí na tábor mezi 14:00 – 15:00 hodinou (jiný èas lze, po pøedchozí domluvì). Rodièe mù¾ou doprovodit své dítì do tábora, seznámit se oddílovým vedoucím i se zbylým táborovým personálem, prohlídnout si ubytování i celé táboøištì. Dìti si budou moci rodièe vyzvednout v sobotu 10. 08. 2024 okolo 9:00 hodin. Návštìvy dìtí bìhem tábora nejsou zakázány, ale ani doporuèeny. Bìhem tábora nás navštíví sbor dobrovolných hasièù s ukázkou svých dovedností. Pøijedou opìt psovodi, kteøí v minulém roce sklidili velký úspìch. Tìšit se mù¾eme i na letní kino, táborovou olympiádu se zajímavými disciplínami a spoustu nových zá¾itkù a dobrodru¾ství.

Za celý tým táborových pracovníkù ahoj v srpnu Zdeòka Ko¾ená

KDO JSME?

TJ SOKOL MIROTICE poøádá letní dìtské tábory od roku 2010. Za tuto dobu jsme vyzkoušeli rùzná táboøištì a nejvíce se nám i dìtem líbilo právì v Chatové osadì Ostrý. Za tuto dobu jsme se trochu prostøídali, nìkdo odešel (tøeba plnit si své mateøské povinnosti), nìkdo pøišel (tøeba plynule dorostl z táborového dítka do táborového vedoucího), ale jádro táborových pracovníkù se nemìní.

Za tuto dobu jsme si stihli zahrát spoustu etapových her na rùzná témata: Egypt, Harry Potter, Cesta kolem svìta, Sedm divù svìta a spoustu dalších.

A kdo teda bude letos na táboøe?

Zdeòka Ko¾ená - hlavní vedoucí

• na letní tábory, jako dospìlák jezdím u¾ od roku 2002, za tuto dobu jsem vyzkoušela èinnost zdravotníka, oddílového vedoucího a posledních pár let jsem hlavní vedoucí.

Radmila Ocásková - zdravotník

• ve funkci zdravotníka tábora od roku 2010

Monika Chylíková - oddílová vedoucí

• oddílová vedoucí, hlavní vedoucí, administrativa od roku 2011